Jackie - młody Sea Dog do Blood and Plunder.

Ahoj!

Kolejny marynarz dołącza do załogi w Blood and Plunder.

Ogorzała od słońca twarz, spocone i związane w kucyk włosy. Gacie mokre od deszczu. Nie ma to wszystko znaczenia, gdy znów jest czas na bijatykę. A tę Jackie uwielbiał najbardziej. Arr! Nie brać jeńców! Tylko złoto! Tylko łupy! Do abordażu!


Jack to jeden z modeli "Sea Dogs'a" do rewelacyjnej gry Blood and Plunder. Poza ja widać dynamiczna, biegnący młodzieniec z filuternie zatkniętym za pas pistoletem oraz toporek uniesiony nad głową (by zaraz rozpłatać tę należącą do wroga). Sama figurka jest metalowa, występują niewielkie nadlewki, które można bez problemów usunąć pilnikiem i ostrym nożem. Podkład to Grey Seer, który następnie został zabezpieczony lakierem (druga warstwa na zakończenie prac malarskich). 

Model ze względu na swój wygląd idealnie nadaje się do ćwiczenia malowania ludzkiej skóry. Użyłam do niej farbek takich jak: Bugman's Glow [CIT], Tanned Flesh [AP], Barbarian Flesh [AP], Cadian Fleshtone [CIT], Reikland Fleshshade [CIT], Kislev Flesh [CIT]. Skórzany pas i ładownica to Skarg Brown [CIT] potraktowane następnie Snakebite Leather [CIT], rozjaśniane ponownie Skarg Brown. Części metaliczne zostały pomalowane: Eshin Grey [CIT], Sky Blue [Vallejo Model Color], Ulthuan Grey [CIT], Matt Black [AP]. Czerwona chusta oplatająca tę niewinną szyję to klasyczny Mephiston Red [CIT] rozjaśniany Wild Rider Red [CIT] oraz Evil Sunz Scarlet[CIT]. Włosy pomalowałam stosując Balor Brown [CIT], na który położyłam contrast Aggaros Dunes [CIT]. Celem rozjaśnienia dokonałam drybrushu za pomocą Scale75 Peanut Butter. Spodnie były malowane przy użyciu Thousands Sons Blue [CIT], Temple Guard Blue [CIT] oraz Drakenhoff Nightshade [CIT]. Podstawka to nic innego jak XV-88 [CIT] potraktowany Strong Tone [AP]. Rękojeści to: Old Wood z Panzer Aces [Vallejo] w przypadku toporka oraz Oak Brown [AP] na pistolecie.

A oczy? Oczy to mój standardowy przepis na tonę cierpliwości, Ulthuan Grey oraz w tym przypadku - Temple Guard Blue [CIT].
Model czekał na ukończenie ponad miesiąc. Brakował raptem pomalowania części metalicznych. Dokończyłam je dzisiaj i tak widać powyżej, ów jegomość się prezentuje. Czas wracać do prac konkursowych ;-)

Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze

 1. Dałaś popis swoich umiejętności. Świetnie zmalowany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Bardzo mi zależało na tym, by w końcu nauczyć się jak poprawnie malować skórę. Chyba nawet miejscami wyszło ^^

   Usuń
 2. Piknie! ;) PS testowałaś już Blood and Plunder??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie! Graliśmy ze 20-parę potyczek. Głównie Anglicy vs Holendrzy i kilka przeciwko piratom. Generalnie staram się grać pomalowanym ale nie mogliśmy się doczekać. Ten system jest rewelacyjny i aktualnie najczęściej ląduje na stole. Wraz z Warhammerem (8ed, Mordheim) i Neuroshimą Tactics to nasze TOP3. Powoli też robimy z mężem "domowe porządki" w systemach i budżecie. Bo uciągnięcie kilkunastu bitewniaków na raz po prostu mnie przerosło. xD

   W każdym razie mamy jeszcze w planach rozwinięcie sił o Hiszpanów (mamy jeden starter) i "native'ów". Plus niedługo wychodzi kolejny KickStarter, w którym zobaczymy plastikowe modele (ramki, wypraski, pełne możliwości niczym w boxie milicji do Imperium) oraz legendy takie jak np.: Czarnobrody.

   Ogólnie system jest bardzo dobrze zbalansowany, jest ogrom możliwości w komponowaniu armii, dodatkowo rozgrywka jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji jak w prawdziwych pirackich akcjach.

   Spokojnie mogę polecić "tydzień z Blood n Plunder" na kanale OnTableTop. Ja bym tu jeszcze pisała i pisała aż miejsca by brakło ;-) A tam jest pełen tutorial, battrepy i masa fajny akcji i śmiechu. :-D Co nie zmienia faktu, że jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało!

   Usuń
 3. Bardzo fajnie wyszedł - trochę jak z kreskówki malowanej farbką. Elegenckie cieniowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :-) Może faktycznie wygląda trochę jak taki prawie-jak-Asterix.

   Usuń

Publikowanie komentarza