XVII Konkurs Modelarski Forum Strategie - Spadochroniarze 2/8 [WIP].

Dzień dobry!

Walczymy dalej o utrzymanie się w stawce! Więc kolejny postęp prac na tej ostatniej prostej.

Konkurs organizowany jest przez strategie.net.pl.


Udało mi się przez weekend użyć naturalnego talentu i wycieniować wszystkie modele w dwa wieczory. Zastosowałam Strong Tone [Army Painter] czyli wash zwany naturalnym talentem, zmieszany z Vallejo Glaze Medium. Początkowo przyjęłam proporcję 3:2. Nie na każdym modelu spełniło to moje oczekiwania i poprawiłam miejscami cienie, używając mieszanki 3:1. Dzięki zastosowaniu glaze medium można było znacznie dłużej pracować na modelu z farbą, unikając zbierania się jej na płaskich powierzchniach. Należało jednak mieć na uwadze, że przez to czas potrzebny na wyschnięcie to około 3 godzin (przynajmniej w warunkach jakie panują w pokoju, w którym maluję). Nie przeszkadzało mi to jednakże w niczym, gdyż warstwę poprawkową mogłam nałożyć dopiero następnego wieczora.

Oczywiście czując ogromną presję czasu (upływający termin nie tylko konkursu ale także zaliczeń na studiach) przyłożyłam się do pracy i tak oto wczoraj udało mi się prawie skończyć 2 modele (prawie, bo zostały jeszcze podstawki i niewielkie detale). Minimum jakie jest niezbędne, by zgłosić do konkursu to trzy modele. Sądzę, że to jestem w stanie osiągnąć. Czy pomaluję na tę okazję pełną ósemkę? Wątpię. Pominąwszy czas to kilka modeli ma wybitnie niewyjściowe twarze. Niestety modele metalowe od Warlord Games czasem mają problemy z nadlewkami w dziwnych miejscach. Jeżeli jest to środek kolana to pół biedy. Gorzej jeżeli przebiega ona jak jedna wielka płetwa przez środek twarzy kompletnie niszcząc jakiekolwiek detale. Zresztą, delikwentów wrzucam na koniec tej małej galerii.


Zbiorcze zdjęcie.


Pojedyncza warstwa mieszanki.


Podwójna porcja.


Po lewej mamy bardziej zaawansowany stan prac. Po prawej - jak widać. Jeszcze trzeba będzie końcówkę karabinu dorobić, bo postanowiła odpaść, zaginąć i nigdy nie wrócić.


Szybki rzut okiem na tyły.


Jeszcze jedno zbliżenie.


Dwójka z ośmiu, gdzie przynajmniej na jednego z nich wołali "mordo niewydarzona".


Oto ci, którzy odpadli w tej rundzie.


Walczymy dalej!
Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze

  1. Wyglądają bardzo dobrze!

    OdpowiedzUsuń
  2. Odpowiedzi
    1. Hah :-D wątpię, jest wiele o niebo lepszych prac. Aczkolwiek słowa takiego Mistrza jak Ty dają mi nadzieję na ugranie czegoś więcej niż wstydu!

      Usuń

Publikowanie komentarza