Modelarskie Podsumowanie Tygodnia #10

Dzień dobry!
Oto dziesiąty wpis z cyklu "Modelarskie Podsumowanie Tygodnia".

Poprzedni odcinek można przeczytać i obejrzeć TUTAJ.

Z poprzedniego tygodnia udało mi się dokończyć hordę greatswordów oraz rozpocząć malowanie kolejnej hordy, tym razem gości co robią dużo dymu i huku - arkebuzerów.

Sama horda greatswordów jest na etapie gotowym do gry ale wciąż wymagają dokończenia (rękawy, kapelusze, niektóre mordki oraz co najważniejsze! podstawki). Trzech panów w boju zagubiło swoje miecze (a dokładniej to skończyły mi się bitsy, więc jak tylko otworze nowe pudła to im natychmiast uzupełnię braki). Generalnie nie jest to ten etap na który mówi się "skończyłam!" ale do przyjacielskich rozgrywek mogą już stanąć w szranki.

Puste miejsce na trayu jest dla dodatkowych 6-ciu figurek. W rzeczywistości nie postaną tam one. Chcę mieć tę hordę zrobioną na "minimal count" (liczony na zasadach Kings of War) i dlatego panowie dostaną całkiem nowy, osobny tray, który obecnie jest na etapie projektu.


Znowu miałam problem z uchwyceniem czerwieni przez telefon. Czas skończyć z tym lenistwem i chwycić do łapy lustrzankę.
Za Skavenblight! 
Viluir

Komentarze

 1. Dobry postęp prac, jak planujesz pomalować kapelusze i pióra? Pstrokato, tak żeby przełamać dominujące czerń i czerwień, czy utrzymasz je w jednolitej tonacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arkebuzerzy będą mieli pstrokaciznę (dodatkowo do ich oddziału chcę dorzucić filler w formie wozu z zapasami prochu i amunicji).

   Co do greatswordów to planowałam im dać czarne kapelusze z białymi piórami (by tą bielą nieco rozjaśnić całość). Ale jeszcze to muszę przemyśleć bo może zrobię im kolorową wersję piórek.

   Usuń

Publikowanie komentarza