58. Figurkowy Karnawał Blogowy - (spóźniona) HORDA!

Dzień dobry!

Gwardia umiera ale się nie poddaje! Czyli gwardia pałacowa elektora Nuln we własnej hordzie.
Dzięki uprzejmości Kamila z bloga Zielony Skaven, dostałam zielone światło na publikację spóźnionej festiwalowej hordy. Dziękuję! :-)

Na jednym wdechu, przy tych upałach kończyłam hordę landsknechtów, której malowanie wystartowało gdzieś na przełomie marca i kwietnia. Ponieważ w połowie drogi przestali mi się podobać (z powodu bycia beztalenciem malarskim), to i dalsza motywacja zdechła jak ten przysłowiowy pies. Po drodze zdechły też sesje RPG, gdzie finał kampanii miał być jedną wielką bitwą z użyciem owych wojaków. No cóż... bywa.

Kampania wróciła do żywych, nabrała rozpędu, landsknechci dalej stali w miejscu. Na szczęście Kamil z bloga Zielony Skaven poratował nieco w aspekcie braku motywacji i rzucił hasło na obecną edycję karnawału, jakiego się nie spodziewałam. HORDA!

Moje ostatnie malarskie tendencje ograniczały się jedynie do pomalowania pod rząd góra 6 takich samych ludków. A tu mowa o co najmniej tak dwudziestu paru. Z pomocą nadeszli landsknechci, patrzący na mnie spode łba i krzyczący "skończ nas!". Wzięłam się więc do roboty i chlapiąc farbami na lewo i prawo doprowadziłam ich do stanu względnie reprezentatywnego.

Przed Państwem horda Heavy Pike Block w służbie mości elektora Nuln.
Full Model Count = 40
Minimal Model Count = 21
Real Model Count = 25

Nie przynudzając dłużej, zapraszam do skromnej galerii.


Niestety, korzystając z aparatu w telefonie ciężko było mi uzyskać kontrast jaki rzeczywiście występuje na figurkach. Dlatego czerwony wydaje się dziwnie spłaszczony (np.: na spodniach sztandarowego). Zapewniam jednakże, że rozjaśnienia tam są, tylko subtelne :-)

Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze

 1. Stan względnie reprezentatywny? Chciałbym aby każda armia z którą gram taki prezentowała. Bardzo zacnie wyszli. Szanuje też movement traya dopasowanego do całości oddziału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :-)
   Względnie bo wydają mi się za ciemni i jacyś tacy... nijacy. A na zdjęciach wyszli gorzej niż w rzeczywistości i to też jakoś tak nie podbudowuje :-D

   Usuń
 2. Syta horda, rozumiem że to do Kow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :-)
   Tak, to jest oddział do Kings of War (swoją drogą, wczoraj wypuścili zapowiedź 3ciej edycji).

   Usuń
 3. Chciałbym umieć tak malować. Te figurki świetnie się nadają do armii Imperium. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Docelowo są właśnie malowani jako armia spod sztandaru jedynego słusznego miasta Nuln :-) tylko zostaną "wypożyczeni" do grania w KoW.

   Z drugiej strony... są na kwadratowych podstawkach a podręcznik do 8 edycji WHFB dalej stoi na honorowym miejscu. Jak skończę malować pozostałe oddziały to spróbuję odświeżyć sobie zasady i rozegrać starcie skavveny vs imperium w battla. No i oczywiście wrzucić z tym raport na bloga :-)

   Usuń
  2. To brzmi super. Gdyby nie to, że w moim środowisku prawie nikt nie gra już w WFB, chętnie rozbudowałbym armię Imperium. Twój raport przeczytam z przyjemnością. :)

   Usuń

Publikowanie komentarza