Greek Statue od Alien Lab Miniatures.

Dzień dobry!

Dzisiaj przyjrzymy się greckiemu posągowi od Alien Lab Miniatures.

Posąg Greka to nowość od Alien Lab Miniatures, która światło dzienne ujrzała 2 tygodnie temu. Statuetka przedstawia peloponeskiego wojownika, uzbrojonego w miecz oraz tarczę z charakterystycznym korynckim hełmem na głowie. Całość jest umieszczona na podstawie przypominającej stopnie. Posąg przedstawia ciekawą koncepcję, nie przedstawia bowiem ukończonej statuy, gdyż jest ona wykonana tylko od pasa w górę, poniżej tego mamy blok materiału, nad jakim rzeźbiarz pracuje.

Materiał wykonania statuy to twarda, szara żywica, taka sama jak w innych produktach ze stajni Alien Lab. Wymiary elementu to: 95 mm wysokości oraz podstawa o wymiarach 30x40 mm. Rzeźba jest bardzo wyraźna do tego ozdobiona masą detali. Płaszcz wraz z fibulą został wyrzeźbiony z dużą ostrością, podobnie jak hełm, spod którego widać ładnie zarysowane fragmenty twarzy. Nie mamy tutaj kinowego przedstawienia gołego wojownika niczym z "300" i posąg ma zaznaczony wyraźnie pancerz wraz z charakterystyczną dla Hellenów "spódniczką" ze skórzanych pasów, stanowiących funkcje ochronne. Dodatkowymi elementami nadającymi charakteru dla koncepcji "posągu w budowie" jest latarnia oraz malutkie świeczki umieszczone na podstawie posągu.

Element terenu został wykonany z naprawdę dużą dozą ostrych detali. Jednakże jest to model, który mogą bez obaw kupić i pomalować nie tylko zaawansowani malarze. Początkujący znajdą tutaj dużo elementów prostych oraz przyjaznych nauce nowych technik.

Praktycznie posąg możemy zastosować zarówno w popularnych grach takich jak Age of Sigmar (jak element ozdobny albo znacznik celu, zwłaszcza w krainach Azyru), ale także w grach niszowych jak Mortal Gods.

Podsumowując, za cenę niespełna 40 zł mamy śliczny element dekoracyjny do naszych terenów (na makiety, dioramy, display board), czy też użyteczny (znaczniki, miejsca mocy, fillery). Stosunek kwoty do jakości jest bardzo korzystny. Posąg Greka możecie kupić TUTAJ.

Na koniec, zapraszam do galerii produktu.


Małe porównanie rozmiarów z recenzowanym wcześniej Menhirem.

 Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze