Co znajdziemy w pudle Landsknech Missile Troops od Warlord Games?

Dzień dobry!
Dzisiaj zdjęcia z zawartością pudła z Landsknecht Missile Troops od Warlord Games. 

W środku mamy 30 figurek strzelców w dwóch możliwych opcjach do złożenia: z arkebuzerem albo kuszą. Nie ma dodatkowej ramki z dowodzeniem, tak jak to miało miejsce w zestawie z pikinierami. Każda podstawowa ramka składa się z 6 ciał oraz 9 główek, niektóre różnią się od tych w zestawie z Pikinierami np.: jest mniej główek opancerzonych a więcej w kapeluszach i innych nakryciach głowy. Do tego mamy 6 kompletów rączek z kuszami/arkebuzerami. Dodatkowo mamy całą masę bitsów (między innymi krótkie miecze katzbalger, które często były tylko wkładane "za pas" i używane w boju, gdy wróg doszedł zbyt blisko).

Sama jakość wykonania jest bardzo wysoka. Ślady po formie są nieznaczne i łatwe do usunięcia podobnie jak w poprzednim zestawie z pikinierami. Szary plastik, z jakiego wykonano figurki jest ciut bardziej miękki niż ten jaki zastaniemy w zestawach od Perry Miniatures więc należy subtelnie usuwać nadlewki. Podkład można śmiało nałożyć sprayem/aerografem na całe ramki. Polecam zastosowanie białego na głowy a dowolnego innego na resztę wypraski (nie ma problemu, by odciąć ramkę w ten sposób, by główki były osobno). 

Same ludziki posłużą jako piechota Kingdoms of Men w grze Kings of War. Występować będą w formacji hordy Arquebusiers. Kuszników będę sklejać z innego zestawu od Perry Miniatures, którego mały unboxing również znajdzie się na blogu.

Nie przynudzając dłużej opisem, zapraszam do galerii!
Do następnego razu!

Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze

 1. Ładny zestaw i są nawet ciała, które nie występują w innych zestawach lancknechtów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny :-)
   Na dodatek można piki/wielkie miecze też do nich przykleić i będą dobrze wyglądać. Pod względem uniwersalności figurek landsknechtów Warlord spisał się na medal.

   Usuń
 2. Dzięki za recenzję, coraz bardziej przekonuję się do tego, żeby złożyć z nich 'Psy Wojny' do Warheim FS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie, że recenzja na coś się przydała :-) Ten zestaw wraz z najemnikami od Perrych będzie dobrą bazą do zrobienia Dogs of War.

   Usuń
 3. Całkiem fajny zestaw, będę się musial przyjrzeć bliżej Warlordowi, dzięki za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny i zawsze do usług! :-)
   Warlord ma sporo ciekawych zestawów, które można wykorzystać nie tylko do dedykowanych im gier ale także do całej masy innych systemów. Dlatego coraz więcej ich figurek gości na moim warsztacie.

   Usuń

Publikowanie komentarza