Modelarskie Podsumowanie Tygodnia #2

Dzień dobry!
Oto drugi wpis z cyklu "Modelarskie Podsumowanie Tygodnia".

Poprzedni odcinek można przeczytać i obejrzeć TUTAJ.

Chociaż niewiele udało mi się w tym tygodniu pomalować (raptem bazowe kolory na kilku figurkach i rozjaśnienia na jednym oszczepniku do Mortal Gods) to bardzo dużo czasu poświęciłam na przygotowaniu kolejnych modeli do malowania.


Pierwsi na warsztat zawitali spadochroniarze z Warlord Games. Oskrobani, w podkładzie (część nadlewek zauważyłam już po, więc miejscami prześwituje jeszcze metal, który pokryję zaprawkami z pędzla).


Podstawowe kolory na skórze (oraz pancerzu) dostali pupil Nurglitcha oraz Khazrak Jednooki. Figurkę kupiłam na pamiątkę tego, jak utrudniał życie w kampanii w Total War Warhammer II. Bicz oraz miecz są jednakże w tak wielu częściach, że dalej nie wiem jak się zabrać za pinowanie tego (bicz jest w 3 elementach).


Oskrobani hoplici oraz jeden z oszczepem co dostał rozjaśnienia.


Szturmowcy z Posterunku. Prawdziwi twardziele. Tak bardzo żałuję, że mam ich tylko czterech.


Nemesis tego tygodnia. 20 plague monków (jeden uciekł ze zdjęcia). Skrobanie nadlewek, które nie zostały usunięte przed malowaniem. Teraz drugie wyzwanie - pomalować tak, by nie było widać zaprawek. 


Usunięcie nadlewki oraz wykonanie zaprawki przetestowałam wcześniej na jednym z modeli Mnichów Zarazy. Wyszło na tyle dobrze, że nie było widać, by miejsce odcinało się od nienaruszonej części. Dlatego postanowiłam oskrobać pozostałą dziewiętnastkę.

Jak oceniacie progres prac z tego tygodnia?


Za Skavenblight!
ViluirKomentarze

 1. Ooo nawet spadochroniarze są :) Dzieje sie dużo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak! Leżeli cierpliwie od sierpnia ubiegłego roku. W pudle, w ciemnościach. Tacy osamotnieni... musiałam zmienić ich żywot :-)

   Mam też drugi oddział, 20 chłopa. Tylko bardzo jestem niezadowolona z ich malowania (nie jest jeszcze skończone). Miały być mundury M42 (takie beżowe) a wyszły zielono-beżowe (próba odtworzenia kolorystyki zgodnie z kilkoma tutorialami z sieci). I teraz wyglądają jakby ktoś mundury M42 przeciorał w trawie i kompoście. Waham się, czy je zmywać czy próbować przemalować na zielono (najbliższy kolor) tworząc w ten sposób kolor mundurów z operacji Market Garden (wzór M43, który pozostał z nimi do końca wojny).

   Usuń
 2. A myślałem, że to ja ugrzązłem w kilku systemach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Pepe! Kilku? Kilkunastu! :-D
   Skromnie wymieniając... AoS, Warheim FS, Wolsung SBG, Middle-Earth SBG, KoW, KoW: Vanguard, Mordheim, Bolt Action, Alien vs Predator, Rangers of Shadow Deep, Hail Caesar, Mortal Gods, Blood and Plunder, Warhammer 8 ed, Warmachine & Hordes, Fallout Wasteland Warfare - to chyba wszystkie do jakich mam figurki/grałam/znam zasady i chętnie zagram - niepotrzebne skreślić :-D

   Co tu dużo mówić.... trochę mnie to hobby pochłonęło. Ale cieszy mnie to! Może i nie mam zbyt wielu ludzi by pograć, ale za to mam całkiem sporo figurek do malowania :-)

   Usuń
  2. Podobno od przybytku głowa nie boli. ;)

   Usuń
  3. O to to! Tylko pędzle i farby trzeba częściej kupować ;-)

   Z drugiej strony mam też podejście jak Berdysz - kilka figurek do wielu systemów. Więc patrząc na to w ten sposób, nie ma tych figurek aż tak wiele.

   Usuń
  4. Taka żona to prawdziwy skarb ;)

   Usuń
  5. Dziękuję Pepe! To bardzo miłe z Twojej strony :-)

   Usuń
 3. No pięknie, zazdroszczę wytrwałości!!!
  A monki uwielbiam malować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monki są super! W ogóle modele szczurków są świetnym obiektem do malowania :-D

   Usuń
 4. No nieźle😀, ja niestety mam dużo gorszy dorobek poprzedniego tygodnia, ale dobrze, że wrzucasz te postępy. Będzie to dobre do zmotywowania siebie 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że mogę tym pomóc w odnalezieniu motywacji :-) Napędza mnie to jeszcze mocniej do działania.

   Usuń

Publikowanie komentarza