Dedykowany stół do Mortal Gods - część trzecia.

Dzień dobry!

Poradnik krok po kroku, jak zrobić stół do gry Mortal Gods.

Omówiłam w niej sposób wycięcia oraz złączenia płyt styrodurowych tak, aby utworzyły podstawę blatu.
Dedykowany stół do Mortal Gods - część druga.
Opisałam jak wykonać rzeźbę terenu oraz przygotować blat do dalszych prac.

Opis dzisiejszych prac to półmetek całości. Główny temat to piaskowanie oraz malowanie.

Krok 8. Pierwsze piaskowanie.

Piaskować teren będziemy dwa-trzy razy, więc niedoróbkami na tym etapie nie należy się przejmować. Gęstym wikolem smarujemy cieniutko miejsca, które chcemy mieć zasypane piaskiem i przesypujemy go delikatnie po blacie. Ważne jest, aby go delikatnie rozsypać, a nie rozcierać, gdyż tak długo, jak wikol jest świeży, nie zwiąże on nam dobrze w miejscu, w którym rozcieraliśmy piasek i powstaną nam w ten sposób prześwity. Oczywiście można to zabezpieczyć na późniejszym etapie, jednakże jeśli można, to lepiej tego unikać i stabilnie posypywać. Po około 4 godzinach można piasek zsypać (polecam jednak nie robić tego na dywan, tylko rozłożyć np.: gazetę, brezent, plandekę, ceratę). Pomimo że może mieć reszki kleju i tak nada się do ponownego wykorzystania. Tak wygląda blat po pierwszym piaskowaniu i zsypaniu nadmiaru. Płat po prawej stronie na górze nie był przesypany. Widać, że miejscami biel styroduru prześwituje spod posypki.
Krok 9. Malowanie terenu.

Baza: Fur Brown i Leather Brown [Army Painter].
Drybrush: Desert Yellow oraz Matt White [Army Painter].
Wash: Strong Tone [Army Painter].

Jeżeli po washu uznamy, że skały są za ciemne można raz jeszcze powtórzyć drybrush, tylko delikatniej.


Wstępnie pomalowana skałka na nadbrzeżu.

Krok 10. Zaprawki z piasku. 

Zaprawki robimy w miejscach, w których występują znaczne prześwity styroduru oraz w żłobach, które są w nim umieszczone fabrycznie. Wikol rozrabiamy z piaskiem w proporcji 1:2. Do mieszanki można dodać odrobinę wody, ale nie za dużo. Ma być gęściejsze niż ciasto na naleśniki ;-)

Przykładowe miejsca, gdzie możemy nanieść zaprawki.
Tak wygląda stół po naniesieniu płynnej mieszaniny we wszelkie nierówności oraz dziury, których nie chcemy mieć w blacie.


Kolejnym ważnym krokiem jest ponowne przesypanie piaskiem płynnej mieszaniny i wymodelowanie jej w pożądany przez nas sposób (wygładzać tam gdzie to konieczne).
Krok 11. Kolejne piaskowanie.

Gdy zaprawki z poprzedniego kroku wyschną, możemy dokonać ponownego przesypania całego blatu. Wikol rozrabiamy z wodą, aby był dosyć rzadki. Tak przygotowany smarujemy po blacie, a następnie sypiemy na to nasz piasek (można teraz miejscami użyć innego odcienia piachu dla ładniejszego efektu). Następnie szukamy na stole miejsc, z których na wierzch naszej posypki przedostaje się mokry wikol. Takie miejsca zasypujemy piaskiem raz jeszcze.


Przed drugim piaskowaniem całego blatu.


Po drugim piaskowaniu. Prawda, że o niebo lepiej?


Za Skavenblight!
Viluir 

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki! Powolutku nabiera to kształtów. Chociaż na razie wyglądem bardziej pasuje do Neuroshimy Tactics albo Gaslands :-D

   Usuń
 2. Woooa! Prezentuje sie coraz lepiej! Grałbym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet będzie ku temu okazja! Na kolejny Ragnarok go zabiorę na pokazy Mortal Gods. Na szczęście bez większych problemów mieści się do samochodu :-)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jak w kawale o dwóch kotach co idą przez pustynię ;-)

   Usuń

Publikowanie komentarza