Co znajdziemy w pudle Landsknechts Pikemen od Warlord Games?

Dzień dobry!

Dzisiaj zdjęcia z zawartością pudła z Landsknechtami od Warlord Games. 

W środku mamy 30 figurek pikinierów + 1 dodatkową z ramki grupy dowodzenia. Każda podstawowa ramka składa się z 6 ciał, 9 główek, 6 kompletów rączek z pikami oraz 1 kompletu rączek z arkebuzerem. Dodatkowo mamy całą masę bitsów (między innymi krótkie miecze katzbalger, które często były tylko wkładane "za pas" i używane w boju, gdy pika stawała się nieporęczna, bo wróg doszedł zbyt blisko).

Sama jakość wykonania jest bardzo wysoka. Ślady po formie są nieznaczne i łatwe do usunięcia. Plastik, z jakiego wykonano figurki jest ciut bardziej miękki niż ten jaki zastaniemy w zestawach od Perry Miniatures więc należy subtelnie usuwać nadlewki. Podkład można śmiało nałożyć sprayem/aerografem na całe ramki. Polecam zastosowanie białego na głowy a dowolnego innego na resztę wypraski (nie ma problemu, by odciąć ramkę w ten sposób, by główki były osobno). 

Przyglądając się ramce dowodzenia, można zauważyć, że pozwoli nam ona złożyć jednego dodatkowego ludzika w pełnym pancerzu oraz dostarcza nam elementy potrzebne do złożenia muzyka, oraz sztandarowego. Przeglądając pozostałe zestawy Warlorda z landsknechtami tylko ten zestaw posiada takową więc warto ją dobrze wykorzystać! 

Same ludziki posłużą jako piechota Kingdoms of Men w grze Kings of War. Występować będą w formacji hordy Heavy Pike Blocka. 

Nie przynudzając dłużej opisem, zapraszam do galerii! Niestety na kilku zdjęciach nie udało mi się odtworzyć rzeczywistego koloru plastiku - jednakże jest on taki sam jak ten spotykany w produktach Games Workshop czy Perry Minaitures.


Cała zawartość na jednym zdjęciu.


Podstawki - użyteczne do m.in. Pike and Shotte.


Ramka z grupą dowodzenia oraz broszurka.


Zbliżenie na ramkę dowodzenia - tego jegomościa wykorzystam jako jednego z dowódców wiodących Heavy Pike Block do boju.
Kilka bitsów jakie można wykorzystać do ulepszenia wyglądu naszych chłopców.


Za Nuln! Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze