Starcie Towarzyskie - Ratkin VS Orcs [1500 pkt].

Kolejna potyczka z zaprzyjaźnionymi orkami z Torkyn Model Machines. Tym razem rozgrywaliśmy scenariusz Loot! z Clash of Kings 2017.


Rozstawienie szczurów.


ORCS - Tura pierwsza.
Orkowie bardzo zachowawczo podchodzą do przodu na kilka cali. Wiwerna ląduje na skraju lasu, kryjąc się za jego masywnymi drzewami przed ostrzałem wroga. Oddział dzików zajeżdża od prawej flanki kontrolując na "dzień dobry" jeden z Loot Token'ów. Za wiwerną podążają Ax'y i Morax'y kontrolując kolejny Loot Token.


RATKIN - Tura pierwsza. 
Shock Troops z mocniejszym uderzeniem robią pivot, przygotowując się na potencjalne uderzenie w następnych turach od latacza wroga. Slave'y ustawiają się by przyjąć szarżę od dzików, tudzież Morax'ów, ustawionych tak, że mogą doprowadzić do groźnego ataku na flankę. Pozostałe oddziały wypruwają do przodu, ustawiając się poza zasięgiem szarży wroga. Demonspawn zmienia swoje miejsce, gotów na przyjęcie wiwerny jeśli ta tylko nieumiejętnie podleci poza obszar ochronny lasu. Warlock zadaje pierwsze rany Greatax'om. Clawshots strzelają w co się da, niestety w większości pudłując.


Po pierwszej rundzie.


ORKCS - Tura druga.
Odważne podejście podstawowej piechoty. Wejście w zasięg szarży szczurów. Agresywne i bardzo dobre zagranie. Wiwerna przysiadła na skraju lasu jednakże poza zasięgiem możliwości Demonspawna. Godspeaker ciska Firebolta w Weapon Teama, zadając mu masę obrażeń i wave'uje. Dziki szarżują na wysunięty oddział Slave'ów zadając im 5 ran i waver'ują ich.


Orcs - Tura druga.


RATKIN - Tura druga.
Weapon Team z wave'm robi pivota i cofa się o 3 cale. Kolejny Weapon Team przechodzi pomiędzy zaszarżowanych przez dziki niewolników a Greatax'ów robiąc miejsce na podsunięcie się jednego z oddziałów Slave'ów. Shock Troops przechodzą w bok o 3" kryjąc się za niewolnikami. Demonspawn przelatuje za hordę Shock Troops'ów chroniąc ich od wiwerny. Kolejny oddział Slave'ów przechodzi pod oddział Ax'ów, blokując im możliwość szarży w oddział Shock Troops'ów z Fogiem. Ten ostatni szarżuje regiment Ax'ów ścierając go z powierzchni stołu. Weapon Team bez wave'a wypala w Greatax'y i razem z Lightning Bolt'em od Warlocka i salwą Clawshot'ów posyła ich do piachu. Demonspawn uderza Lightningiem w dziki. Drugi oddział Clawshot'ów mocniej szarpie wiwernę.
Greatax'y i Ax'y spadły - Shock Troops obracają się gotowi na szarże w kolejny regiment. Slave'y mają otwartą drogę na orczego Flaggera.


ORCS - Tura trzecia.
Godspeaker podsuwa się tak, by zablokować szarżę Shock Troops'ów w regiment Ax'ów, który robi multiple charge z oddziałem dzików w regiment Slave'ów. Wiwerna niszczy Breath Attack'iem oddział Clawshot'ów. Morax'y i Ax'y przy lesie ustawiają się tak, aby być gotowymi na wejście do akcji w każdej chwili. Drugi oddział dzików robi ponowną szarże na rannych niewolników usuwając ich ze stołu. Godspeaker rzuca Firebolta na Shock Troops'ów delikatnie ich raniąc.RATKIN - Tura trzecia.
Shock Troops'y szarżują wysuniętego Godspeakera jednakże sneak eyes ratuje jego orczą skórę. Wstrząśnięty wave'm w poprzedniej turze Weapon Team podchodzi na flankę Shock Troops'ów wypluwając falę Breath Attack'u w Gore Riders'ów i wave'ują ich. Clawshot'y niecelnie strzelają w Ax'y. Drugi Weapon Team poprawia drugiemu oddziałowi Gore Riders'ów zmiatając ich z powierzchni stołu. Oddział niewolników wykonuje czystą szarże na Flaggera zatrzymując go po rzucie na nerve'a z wynikiem "wave". Demonspawn wraz z Warlock'iem używają Lightning Bolt'ów na War Drum'ie rozrywając go tym samym na strzępy.
ORCS - Tura czwarta. 
Ax'y i Godspeaker szarżują na Shock Troops'ów. Wiwerna podlatuje i wave'uje szczurzą elitę. Flagger, drugi regiment Ax'ów i Morax'y stoją.


RATKIN - Tura czwarta.
Shock Troops zabijają oddział Ax'ów. Demonspawn wraz z Warlock'iem podchodzą w miejsce gdzie do niedawna stał War Drum i niszczą Godspeakera. Slave'y niszczą Flaggera, robią obrót o 180 stopni. Weapon Team wypala niecelnie do wiwerny podobnie jak Clawshot'y. Drugi oddział Shock Troops'ów cofa się o 3".


Szarża na Godspeakera.


Szarża na Ax'y i Lightning Bolt'y w Godspeakera.


Mały, dzielny i samotny Weapon Team.


ORCS - Tura piąta.
Wiwerna szarżuje w bok Shock Troops'ów niszcząc oddział. Morax'y szarżują i niszczą Weapon Teama.


RATKIN - Tura piąta.
Weapon Team obraca się i zieje w wiwernę zadając jej kilka ran. Shock Troops obracają się frontem ku orczemu lataczowi. Demonspawn leci w stronę Loot Tokena i wraz z Warlockiem rzucają Lightning Bolta na Morax'y zadając kilka ran. Clawshot'y zadają kilka ran wiwernie.
ORCS - Tura szósta. 
Morax'y niszczą Weapon Teama. Wiwerna niszczy Slave'ów. Regiment Ax'ów kontroluje jeden Loot Token.

RATKIN - Tura szósta.
Shock Troops mszczą śmierć swych kolegów z drugiego oddziału zabijając Krudgera na Slasher'ze. Warlock, Demonspawn (po locie na kontrolę Loot Tokena) oraz Clawshot'y niszczą Morax'y.


Na chwilę przed zwycięstwem.


Wynik bitwy 2:1 dla Ratkinów. Dziękuję Torkyn za grę!


Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze