Starcie Towarzyskie - Ratkin VS Orcs [1500 pkt].

Kolejne towarzyskie starcie z zaprzyjaźnionymi orkami z Torkyn Model Machines. Rozgrywany scenariusz to Ransack z Clash of Kings 2017.


Za Skavenblight!


Łącznie na stole zostało umieszczonych 6 markerów, jeden o najniższej wartości, trzy o wartości dwa oraz dwa markery o wartości trzy.

Bitwę rozpoczyna generał Ratkinów.

Po rozstawieniu, przed bitwą dwa oddziały Skulks’ów wykorzystują ruch z umiejętności vanguard wysuwając się maksymalnie na przód.


Spokojnie, tylko spokojnie...


RATKIN – Tura pierwsza.
Horda Vermintide’a wysuwa się na przód na spotkanie troops’ów Skulks’ów.  Regiment niewolników broni flanki Blighta wysuwając się nieco na przód. Drugi regiment wykonuje obrót i rozpoczyna okrążanie jeziora. Kolejna horda Vermintide’a broni drugiej flanki hord Blighta.
Jeden Death Engine ma zasięg i wypruwa salwę w troops’a Skulks’ów usuwając ich z powierzchni stołu. Obaj Warlockowie rzucają Lightning Bolt na Trolle wyłączając ją na następną turę z bitwy (3 rany + rzut na morale powoduje u nich wstrząśnięcie).


Po pierwszej turze generała Ratkinów.


ORCS – Tura pierwsza.
Trolle regenerują jedną ranę. Skulks szarżują na hordę małych szczurków. Grumtongue’s Legion wraz z hordą Ax’ów napiera do przodu w towarzystwie War Druma i Gromtoungue. Skulks wypalają w hordę szczurków pilnującą flanki Blighta ale dwie jedynki ratują oddział.  Druga horda Vermintide’a zaszarżowania przez dwa oddziały Skulks’ów twardo stoi pomimo 4 ran.RATKIN – Tura druga.
Horda Vermintide odbija się w oddział Skulks’ów szarżujący w bok – oddział przechodzi do historii. Drugi troops zostaje zaatakowany we flankę przez regiment niewolników – efekt starcia to 3 rany i wave. Kolejna horda vermina szarżuje w ostatni Skulks’ów zjadając ich „na śniadanie”.  Hordy Blighta stoją. Kółka wypalają w Legion 23 ataki z czego ranią tylko 3. Warlockowie siepią Lightningiem w Trolle dorzucając jedną ranę.
ORCS - Tura druga.
Trolle znowu zregenerowały jedną ranę.  Legion cofa się dając miejsce na szarżę Orclingów. Gigant rzuca się na hordę Vermintide’a wdeptując ją w ziemię. Horda Ax’ów niszczy w szarży regiment niewolników. Horda orcling’ów niszczy regiment niewolników.


RATKIN – Tura trzecia.
Obie hordy Blighta szarżują w Orclingi nie zostawiając oddziału na stole (łącznie 90 ataków!). Kółka strzelają w Legion zadając mu 10 ran. Warlockowie ranią Trolle strzelając Lightning Boltem. Horda Vermintide’a usuwa ze stołu troops’a Skulks’ów i maszerują na 5” do przodu.


ORCS – Tura trzecia.
Horda Ax’ów niszczy hordę Vermintide’a i ustawia się w taki sposób, że rozpoczyna kontrolę 2 markerów. Legion, Trolle i Gigant szarżują w hordy Blighta zadając niewielkie obrażenia (hindered charge i ensnare robią swoje).


RATKIN – Tura czwarta.
Jedna horda Blighta robi kontr-szarżę w Giganta zadając 5 obrażeń. Jeden z Warlocków rzuca Soul Drain na Trolle odradzając zasoby Blighta po prawej. Drugi Warlock (Blood Boil) wraz z jednym Death Engine nieznacznie szarpią Legion. War Drum schodzi od strzału z drugiego Death Engine’a. 


ORCS – Tura czwarta.
Gigant odbija się w Blighta zadając aż 1 ranę (festiwal jedynek). Wsparcie Gigantowi udziela Flagger oraz Trolle dobijając jeszcze 4 rany (dodatkowo zregenerowały sobie 2 rany). Legion wbił swoje topory i inną broń wojny w Blighta zadając 9 obrażeń (łącznie już 13). Tylko dzięki przerzutowi z Inspiring Talisman oddział ustał do następnej tury.
RATKIN – Tura piąta.
Death Engines spektakularnie wypalają 17 ataków w Grumtongue  niczym linia AT-M6 z najnowszych Star Wars'ów. Warlockowie Soul Drain'em ściągają rany z Blighta i zadają obrażenia Trollom. Jeden z oddziałów odbija się znów w Giganta dobijając kolejne 4 rany. Drugi szarżuje w Legion, zadając 7 ran a rzut na morale to dwie szóstki. Największy klocek tej bitwy spadł. 


ORCS – Tura piąta.
Blight po ostatniej szarży był wysunięty na tyle, by umożliwić Trollom szarżę na flankę. Gigant wraz z Flaggerem uderzyli od przodu. Oddział Blight spadł. Gigant odwraca się by w następnej turze dobiec do markera.
RATKIN – Tura szósta.
Blight się obraca frontem do Trolli. Pomiędzy oboma oddziałami stoi jeden Warlock, gotów na poświęcenie swego żywota w obronie cenniejszego oddziału piechoty. Jednakże jego ostatnie słowa to Soul Drain’a, którym leczy Blighta i niszczy Trolle. Jeden z Death Engines uszkadza Giganta jednak snake eyes ratują potwora.
ORCS – Tura szósta.
Gigant doszedł do markera wartego jeden punkt. Horda Ax’ów kontroluje dwa markery.

Nie doszło do siódmej tury.

Podsumowanie bitwy:
Ratkiny kontrolują 3 markery o łącznej wartości 8 punktów.
Zielonoskórzy kontrolują 3 markery o łącznej wartości 5 punktów.
Generał Orków ubił 505 punktów.
Generał Ratkinów ubił 1055 punktów.

Wynik końcowy to 3 - 1 dla generała Ratkinów.

Gratulacje dla każdego z generałów. To była trudna i krwawa bitwa!

Już niedługo na blogu kolejne raporty z kolejnych starć!


Za Skavenblight!
Viluir

Komentarze

 1. Emocjonująca bitwa, dużo zwrotów akcji. Dziękuję za raport!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to ogromnie, że się podoba :-)

   Zapraszam także do częstego zaglądania, gdyż minimum raz w tygodniu będzie pojawiał się raport z kolejnych starć (nie tylko w Kings of War).

   Usuń
  2. A to KoW, właśnie zastanawiałem się co to za system :)

   Usuń
  3. W sumie moja wina, że dodałam tylko etykietę Kings of War a nie dałam takiej informacji w poście. Poprawię się na przyszłość :-)

   Usuń

Publikowanie komentarza